ONLİNE FİDAN SATIŞI!

Samandağı'nda fidan üretiminde öncü firma.

Kavak Ağacı Saksıda

Adet
Fiyat : 999 ₺
Söğütgiller (salicaceae) ailesine ait odunsu bir bitki olan kavak ağacının en önemli özelliği çabuk büyümesidir.
Söğütgiller (salicaceae) ailesine ait odunsu bir bitki olan kavak ağacının en önemli özelliği çabuk büyümesidir. Sürgün verme özelliğine sahip olan bu ağacın en iyi yetişme alanları dolma araziler ve akarsu kenarlarıdır. Rutubetli ve nemli yerlerde rahatlıkla yetiştirilir . Ağır topraklarda ve durgun su olan yerlerde ne yazık ki kavak ağacı gelişmez. Ülkemizin hemen her yerinde kavak ağacı yetiştiriciliği yapılmaktadır ancak bölgelere göre kavakların türleri değişim gösterir. Buradaki en temel etken ilkimdir. Bölgenin iklim koşuluna göre yetiştirilen kavak türü değişmektedir. Türkiye’nin en büyük kavak ormanı samsun’un terme ilçesinde yer almaktadır. Kavak yetiştiriciliği bu bölgede yaşayan halk için önemli bir geçim kaynağıdır. Ormanda yetişen kavaklar ülke içine satıldığı gibi, yabancı ülkelere de ihraç edilmektedir. Kavak ağacının fiziksel özellikleri nelerdir? Boyları 10 ila 20 metre arasında değişen kavak ağaçları mart-Nisan aylarında çiçek açmaya başlar. Iki evcikli ağaç türleri arasında bulunan kavak ağacında tozlaşma rüzgar aracılığıyla meydana gelir. Siyahımsı bir renge sahip olan gövde kısımları derin ve çatlaklı bir yapıdadır. Geniş ve yaygın dalları vardır. Yapraklarının üst kısımları yeşil, alt kısımları kül renginde olsa da kavağın türüne göre yaprak renkleri farklılık göstermektedir. Örneğin
bazı türlerde üçgen yapraklı bazı türlerde ise oval biçiminde yapraklar görülmektedir. Genelleme yaprak gerekirse kavakların büyük çoğunluğu üçgen şeklinde yapraklara sahiptir. Yaprakların kenarları dişli ve tüysüzdür. Yapraklarındaki pullar reçine benzeri bir maddeyle birbirine yapışmıştır. Kavak ağacının tohumu tüylü bir yapıdadır. Yaprak sapları, yaprak ayasında dikey pozisyonda yassılanmış şekildedir. Erkek çiçekler genel olarak sarkık bir görünüme sahiptir. Kavak ağacı, reçine, salisin, populin, tanen ve uçucu yağ içerir. Kavak ağacı nerelere dikilir? Kavak ağaçları, özellikle rüzgar kesme özelliği ile bahçe ve parklara veya tarla kenarlarına dikilir. Bu ağaçtan elde edilen odunlar genellikle mobilya, kibrit ve ahşap ev yapımı ile kağıt üretiminde kullanılır. Odunlarından ayrıca odun kömürü elde edilir. Dolayısıyla yakacak olarak da kullanmaktadır.

DİĞER FİDANLARIMIZ

399 ₺

Ihlamur Fidanı

Yetiştiği yere farklı renkleri olan bu ağacın, sarıya ve pembeye çalan renkleri de bulunmaktadır.
499 ₺

Zakkum Fidanı Tüplü

Çoğaltılan zakkum bitkisinin gelişimi, olgunlaşması ve büyümesi yaklaşık olarak üç seneyi bulur. Üç sene sonunda renkli çiçekleri ve yeşil yaprakları gün yüzüne çıkar.
599 ₺

Tüplü Bataklık Kurutan Okaliptus Fidanı 6 Adet (70-100 Cm)

Okaliptus ağacı 30 metreye kadar boylanabilen gövdesinde 200 litre ile 1000 litre ara sı su barındırabiliyorlar.
499 ₺

Tüplü Bataklık Kurutan Okaliptus Fidanı 4 Adet (70-100 Cm)

Okaliptus ağacı 30 metreye kadar boylanabilen gövdesinde 200 litre ile 1000 litre ara sı su barındırabiliyorlar. Bataklık kurutan ağaçlardır.
299 ₺

Tüplü Kara Selvi Fidanı (80-110cm)

Kara selvi herdem yeşil dik gelişen bir bitkidir. Ülkemizde genelde sahil bandında yetiştiriciliği yapılır. Soğuklara karşı hassas bir bitkidir.
299 ₺

Mavi Selvi Ağacı Fidanı (60-100 Cm)

Karasal iklimlerde rahatlıkla yetiştiriciliği yapılır.
259 ₺

Tüplü Gölgelik Dut - Meyvesiz

Her iklimde yetişebilir. Peyzajda kullanılabilen bir dut çeşididir.
599 ₺

Saksıda Hurma Palmiye Fidanı 4 Yaş

Fidanımız saksıda gönderilmektedir. Ofiste saksıda veya bahçenizde dikim yapabilirsiniz.
219 ₺

Tüplü Okaliptus Fidanı

Fidanımız 100-140 cm arası tüplü, yılın her ayı dikime hazır şekilde gönderilmektedir.
229 ₺

Tüplü Limoni Selvi Fidanı

Fidanımız 50-70 cm arası tüplü, yılın her ayı dikime hazır şekilde gönderilmektedir.
259 ₺

Tüplü Defne Fidanı

Fidanımız 100-140 cm arası tüplü, yılın her ayı dikime hazır şekilde gönderilmektedir.
Sepette!